banner lisans
 tsf logo_2015
rb logo
Doğu Anadolu’nun En İyileri Belli Oldu

dab redbullTürkiye Satranç Federasyonu ve Red Bull’un ortaklaşa düzenlediği Red Bull Chess Masters’ta büyük heyecan Doğu Anadolu Bölgesi’nden başladı. Ülkenin 7 bölgesindeki satranç sporcularını dünyada ilk kez düzenlenen bir formatta buluşturan organizasyonda elemelerden galip çıkan Kağan Aydınçelebi, Ali Ekber Doğan, Yunus Ataş ve Sema Gürsu, 20 Ekim’de İstanbul’da tarihi dokusuyla dikkat çeken Sirkeci Garı’nda yapılacak büyük finalde Doğu Anadolu’yu temsil edecek.
Farklı formatıyla dikkat çeken satranç turnuvası Red Bull Chess Masters’ta büyük heyecan başladı. Türkiye’nin 7 ayrı bölgesinde yapılacak online elemelerin ilki Doğu Anadolu Bölgesi’nde gerçekleştirildi. Benzersiz ‘yıldırım’ satranç formatıyla bir ilke sahne olan turnuvanın Doğu Anadolu Bölgesi elemelerinden galip çıkan Kağan Aydınçelebi, Ali Ekber Doğan, Yunus Ataş ve Sema Gürsu, 20 Ekim’de İstanbul’da tarihi dokusuyla dikkat çeken Sirkeci Garı’nda yapılacak büyük finalde Doğu Anadolu’yu temsil etme hakkı kazandı.

Doğu Anadolu Bölgesi ile başlayan bölge elemeleri Premium Chess tarafından özel olarak tasarlanan online satranç platformunda yapılacak ve 18 Ekim’de sona erecek. Hızlı tempoda yapılacak büyük final ise 20 Ekim’de İstanbul’da tarihi dokusuyla dikkat çeken Sirkeci Garı’nda gerçekleştirilecek.

İstanbul’daki büyük finalde 7 bölgeden 8 takım ve 8’i kadın 32 satranç sporcusu şampiyon olmak için mücadele edecek.

11 Ekim Perşembe günü İç Anadolu Bölge elemeleri ile devam edecek Red Bull Chess Masters’a kayıtlar her bölge turnuvasının olduğu gün saat 17.00'ye kadar sürecek. 

 
Turkish Chess Federation © 2018