banner lisans
 tsf logo_2015
rb logo
Red Bull Chess Masters’ta İç Anadolu Şampiyonları Belli Oldu

dab redbullTürkiye Satranç Federasyonu ve Red Bull’un ortaklaşa düzenlediği Red Bull Chess Masters’ta büyük heyecan İç Anadolu Bölgesi elemeleri ile devam etti. Ülkenin 7 bölgesindeki satranç sporcularını dünyada ilk kez düzenlenen bir formatta buluşturan organizasyonda elemelerden galip çıkan FM Volkan Sevgi, Mustafa Berkay Özdöver, Muhittin Büker ve Ceren Süral 20 Ekim’de İstanbul’da tarihi dokusuyla dikkat çeken Sirkeci Garı’nda yapılacak büyük finalde İç Anadolu Bölgesi’ni temsil edecek.

Benzersiz ‘yıldırım’ satranç formatıyla bir ilke sahne olan ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin ardından İç Anadolu Bölgesi elemeleri ile devam eden Red Bull Chess Masters turnuvalar serisinde bölge elemeleri Premium Chess tarafından özel olarak tasarlanan online satranç platformunda yapılıyor ve 18 Ekim’de sona erecek.

Hızlı tempoda yapılacak büyük final ise 20 Ekim’de İstanbul’da tarihi dokusuyla dikkat çeken Sirkeci Garı’nda gerçekleştirilecek.

İstanbul’daki büyük finalde 7 bölgeden 8 takım ve 8’i kadın 32 satranç sporcusu şampiyon olmak için mücadele edecek.

12 Ekim Cuma günü Güney Doğu Anadolu Bölge elemeleri ile devam edecek Red Bull Chess Masters’a kayıtlar her bölge turnuvasının olduğu gün saat 17.00'ye kadar sürecek.

 
Turkish Chess Federation © 2018